Naudinga

Kiemo ir garažo vartų valdymas telefonu

kiemo_garazo_vartu_valdymas_telefonu

Turite nuosavą garažą?Ar dažnai pamirštate pultelį pasiimti su savimi? O ar tikrai patogu nešiotis pultelį prie ir taip didelio raktų ryšulio?

Tiesa ta, kad su pulteliu ne visada pavyksta atidaryti vartus iš tolimesnio atstumo, todėl privažiavus prie vartų tenka luktelti, kol vartai atsidarys.

Mes tai dažnai girdime iš savo klientų, kai paklausiame kodėl jie nori valdyti vartus telefonu. Kad padėtume išspręsti šį klausimą aprašėme, kaip prijungti ir sukonfigūruoti išmaniąją telefonu valdomą Shelly relę.

Kam dar neteko susidurti su išmaniąja rele Shelly 1 turbūt svarstote, kas tai?

Trumpai atsakant į šį klausimą. Tai yra relė turinti integruotą Wi-Fi ryšio modulį, kurio dėka relę galima prijungti prie Jūsų namų ar biuro tinklo. Todėl relę galima valdyti internetu naudojant Shelly Cloud programėlę. O valdant relę valdysite ir prie jos prijungtus įrenginius. Galėsite valdyti ne tik rankiniu būdu telefone spaudžiant įjungimo / išjungimo mygtuką, bet ir nustatyti laiką, kada relė turėtų įsijungti ir kaip ilgai turi būti įsijungusi.

Kodėl verta rinktis būtent Shelly 1 relę vartų ir vartelių valdymui?

  •   Shelly 1 palaiko platų maitinimo įtampos diapazoną

 DC 12V; DC 24V-60V; AC 110V-230V

Pastaba: Priklausomai nuo naudojamos maitinimo įtampos trumpiklis turi būti perjungtas į atitinkamą poziciją. Prieš jungiant maitinimą įsitikinkite, kad trumpiklis yra tinkamoje pozicijoje. Trumpiklio pozicija nurodyta naudotojo instrukcijoje.

 

  • Shelly 1 relės kontaktai I – įėjimas ir  O – išėjimas yra atskirti nuo maitinimo įtampos grandinės.

Tokio pobūdžio kontaktai dar yra vadinami “sausas kontaktas” (dry contact). Būtent todėl yra saugu jungti relę prie vartų automatikos.

Su kurių vartų automatikos valdiklių gamintojais galima naudoti Shelly 1?

Su visų gamintojų vartų automatikos valdikliais. Svarbu pasitikrinti ar yra išorinio valdymo kontaktai Jūsų vartų automatikoje (BFT, CAME, SOMFY, EURO, FORCE DOORS, HORMAN, SOMMER ir kitais).

Kaip prijungti Shelly 1 prie vartų automatikos, norint valdyti vartus telefonu?

  • Suraskite vartų gamintojo dokumentacijoje valdymo plokštės aprašymą, kuriame nurodyti kontaktų pavadinamai ir už ką jie atsakingi.

  • Prijungti Shelly 1 prie maitinimo ir vartų automatikos valdiklio

  • Prijungti magnetinį vartų jutiklį prie Shelly jutiklių modulio Shelly add on

  • Shelly Cloud programėlės nustatymas

Shelly 1 prijungimas prie vartų valdiklio

Pateiktoje schemoje (Shelly 1 prijungimo schema) rodoma kaip reikia prijungti Shelly 1 prie BFT  vartų automatikos valdiklio, bet toks jungimo būdas tinka ir kitų gamintojų valdikliams. Naudotojo instrukcijoje rasite panašią valdymo plokštės schemą, kurioje paaiškinta kam yra skirti kontaktai ir kas prie jų gali būti prijungta. 

Mums reikia kontaktų, prie kurių galima pajungti išorinį valdymą vartų uždarymui ir atidarymui. Šiuo atveju vartų atidarymo ir uždarymo kontaktai pažymėti 3 (COM ) ir 4 (START) numeriais. Trumpam sujungus šiuos kontaktus tarpusavyje vartai bus atidaromi jeigu buvo uždaryti ir taip kas kart sujungus kontaktus vartai bus arba uždaromi arba atidaromi priklausomai nuo to kokia vartų padėtis buvo prieš sujungiant kontaktus.

Taip pat, reikia pajungti maitinimą Shelly 1 relei. BFT vartų automatikos valdiklis turi 24V nuolatinės srovės maitinimo šaltinį, tad jį ir panaudosime (11 ir 10 kontaktai yra skirti išorinių įrenginių maitinimui).

vartu valdymas telefonu shelly

„Shelly 1” prijungimo schema

Atkreipkite dėmesį, kad  maitinant nuolatine srove, pliusą reikia jungti  prie relės kontakto  pažymėto raide N, o minusą prie kontakto pažymėto rade L. Pajungus maitinimą jungiame “signalinį” laidą.

Iš valdymo plokštės 3 (COM) kontakto laidą jungiame prie Shelly 1 kontakto I (input), toliau jungiame laidą prie Shelly  1 O (output) kontakto, kitą laido galą jungiame prie valdymo plokštės 4 (start) kontakto.

Vartų jutiklio prijungimas prie Shelly add on jutiklių modulio

Programėlėje vartų pozicijai atvaizduoti naudojamas Shelly add on jutiklių modulis, prie kurio jungiamas magnetinis vartų padėties jutiklis. Jutiklis susideda iš dviejų komponentų herkono ir magneto. Herkoną sudaro du arti vienas kito esantys kontaktai. Magnetui priartėjus prie herkono, kontaktai esantys herkone susiliečia, taip uždarydami elektros grandinę.

shelly addon vartu magnetinis jutiklis pajungimas 2 2

Shelly add on jutiklių modulio prijungimas prie magnetinio vartų jutiklio

Shelly cloud programėlės konfigūravimas

Šiame įraše neaptarinėsime, kaip pridėti relę prie namų Wi-Fi tinklo naudojant Shelly Cloud programėlę. Koncentruosimės į relės konfigūravimą vartų valdymui. Kadangi imituosime mygtukinio jungiklio paspaudimą, nustatysime, kad paspaudus mygtuką programėlėje relė suveiktų vienai sekundei ir išsijungtų. Tai padarysime naudodami laikmačio funkciją.

Laikmačio nustatymas

Laikmatis nustatomas tam, kad kiekvieną kartą paspaudus mygtuką programėlėje relės kontaktai bus sujungiami ir automatiškai atjungiami praėjus nustatytam laiko tarpui. Šiuo atveju kontaktai bus sujungti 1 s.

1)Programėles meniu pasirenkame  “LAIKMATIS”

shelly cloud laikmatis

2)Pasirenkame “AUTOMATINIS IŠJUNGIMAS”

shelly cloud laikmatis 2

3)Pažymime Varnele “Kai įjungta – išjungti po X sekundžių” ir įrašykite 1 laukelyje (išjungti po 1 sekundės)

shelly cloud laikmatis 3.jpeg

4)Spaudžiame “IŠSAUGOTI”

shelly cloud laikmatis 4

5)Rodomas pranešimas, kad išjungimo nustatymai sėkmingai pritaikyti.

shelly cloud laikmatis 5

Laikmačio nustatymai baigti, grįžtame į pagrindinį meniu ir galime išbandyti vartų valdymą telefonu.

Atidarytų arba uždarytų vartų indikacija Shelly Cloud programėlėje

Susilietus herkono kontaktams programėlėje vartų indikacijoje atvaizduojami uždaryti vartai. Kai herkono kontaktai nesiliečia, kitaip tariant, kai vartai atidaryti, programėlėje atvaizduojami atidaryti vartai. 

shelly vartu indikacija atidaryta

Vartai atidaryti

shelly vartu indikacija uzdaryta

Vartai uždaryti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *